Dole s.r.o.


Afrika: Jižní Súdán: Torit


Vzdělávání kazatelů z církví v Jižním Súdánu

Biblické vzdělávání (teologické dovednosti) a vyučování angličtiny

Vedoucí projektu: Jaroslav Šmahel, Církev bratrská Chomutov (kontakt: tel. 721 316 655)

Finanční zázemí: Církev bratrská Most, Církev bratrská Litvínov, Církev bratrská Chomutov, Křesťanské společenství v severních Čechách.

Cíl: spolupráce s místní církví v oblasti vzdělávání

Místní spolupracovník (ve městě Torit, stát Eastern Equatoria): bratr biskup BALMOI BERNARD ORINGA

Aktuální stav projektu:

Červenec 2018 Po dlouhé době několik informací: Projekt podpory Jižního Súdánu se osamostatnil. O.s.Isachar se nyní věnuje pouze práci s mládeží v ČR. Vznikl Spolek pro Jižní Súdán, který má nový web http://spolekjiznisudan.czext.

Červnový newsletter spolku si můžete přečíst zde: https://spolekjiznisudan.cz/2018/06/29/newsletter-cerven-2018/ext nebo stáhnout zde:  Newsletter Spolku pro Jižní Súdán Červen 2018 (2133,12kB).

...

9. 1. 2014 Súdán je nyní zmítaný občanskou válkou!
Z návštěvy pastorů v ČR vzešly mj. plány na rok 2014: začít stavět školu pro vedoucí, nastartovat misii v Ofirice, podpořit biskupa v jeho práci, začít budovat mladé pastory na místě, nastarotvat podporu sirotčince, který je už v provozu...
Jenže v zemi je nyní občanská válka. V naší oblasti je nyní mnoho tisíc uprchlíků. Pokud tam s manželkou v únoru pojedeme, jak plánujeme, uvidíme jaká je situace. Zatím nevíme, jestli plány změnit, nebo v nich pokračovat. Hledáme, zda není nutné pomoci nyní v tomto směru. Aktuální zpráva přímo od biskupa, přeložená Davidem Florykem je v sekci Aktuálně.  (přepsáno z webu o.s. Isachar, píše J. Šmahel)

14. 11. 2013 Súdánci odjeli v úterý a už jsou doma. Navštívili 13 sborů a dost se naučili z teologických disciplín ale i z angličtiny. Další podrobnosti snad na webu o. s. Isachar.

12. 9. 2013 Výprava ze Súdánu už je dávno u nás v ČR, dostali víza a přiletěli 26. 8. (Děkujeme, Pane Bože, za vyslyšení modliteb!) Jejich program je v plném proudu. O organizaci jejich výpravy se stará o. s. Isachar, konkrétně bratr Jaroslav Šmahel. Tam se obracejte pro jakékoli bližší informace.

20. 8. 2013 začíná Školení súdánských pastorů v ČR. Má přijet 5 lidí na 3 měsíce. Skupinu povede biskup Oringa s manželkou, s nimi přijedou další 3 pastoři. Školení proběhne převážně v Chomutově, kde budou bydlet. Pod vedením Jaroslava Šmahela a dalších, kteří za nimi do Chomutova budou přijíždět, se budou učit teologickým dovednostem. Budou také jezdit a získávat zkušenosti po sborech v ČR. Školení proběhne pod záštitou občanského sdružení Isachar.
Přílet je závislý na tom, zda v Etiopii dostanou vízum. Musí v Addis Abebě absolvovat několikadenní složitý proces různého ověřování (dotazníky, otisky prstů ...) tak se prosím modlete, aby vízum dostali.

Léto 2012: Letní teologická konference pro místní duchovní (misijní výjezd kazatelů Církve bratrské)

Další informace najdete na stránkách o.s. ISACHAR

 

 

 

Isachar a Jižní Súdán v Křesťanském týdeníku (únor 2014)

Z e-mailu: Vážení přátelé, v příloze naleznete záznam nahrávky pro Křesťanský týdeník ČRo o aktuálním dění v Jižním Súdánu. Budeme vám vděčni, předáte-li či přepošlete těm, které by toto téma mohlo zaujmout. David Floryk, Společnost přátel Jižního Súdánu v Ostravě
(nahrávku lze stáhnout přímo z webu ČRo - odkaz ve článku)

 
 

Zprávy z Jižního Súdánu, leden 2014

Súdán zastihla válka - více v článku.
 
 
1/1  
Uživatelské jméno
Heslo